Mfr. No.: CL-L-1-12X18X72-ST_A127
Made in Canada Made in Canada
  • Clean Line Lockerette, 6 -tier, 12" x 18" x 78", Steel, Charcoal, Rivet (Assembled) Seaboard Timber Mart
Colour, sizing or style depicted in some photos may not be exactly as described.
Please check your product description carefully before placing your order.
Clean Line Economy Lockers Recessed Base, 1 Banks, 4" H x 12" W x 18" D, Steel Seaboard Timber Mart
Anthony Steel Mfg.
Clean Line™ Economy Lockers Recessed Base, 1 Banks, 4" H x 12" W x 18" D, Steel
  • Bank Width: 12"
Model: FJ678
Mfr. No.: CL-RBASE-12X18X4_A127
Made in Canada Made in Canada
Locker Number Plates Seaboard Timber Mart
Anthony Steel Mfg.
Locker Number Plates
  • Number Range: 1 - 25
  • Dimensions: 0.75" x 2.25"
  • Material: Plastic
  • Engraving Colour: White
Model: FL587
Mfr. No.: CL-NUMBER-PLATE-1-25
In Stock - Off-Site Warehouse
Free Standing Base, 1 Banks, 6" H x 12" W x 18" D, Grey, Steel Seaboard Timber Mart
Free Standing Base, 1 Banks, 6" H x 12" W x 18" D, Grey, Steel
  • No. of Banks: 1
  • Overall Depth: 18"
  • Overall Width: 12"
  • Overall Height: 6"
  • Colour: Grey
  • Material: Steel
Model: FJ931
Mfr. No.: CL-LEGBASE-126-A124
In Stock - Off-Site Warehouse
Charlize
Locker Base Insert, Fits Locker Size 12" x 18", Dark Grey, Plastic
  • Length: 16.125"
  • Width: 11.875"
  • Height: 0.5"
Model: FL591
Mfr. No.: TR1218DGR
Padlock, Combination, Hardened Steel, 1-7/8" Width Seaboard Timber Mart
Master Lock
Padlock, Combination, Hardened Steel, 1-7/8" Width
  • Shackle Diameter: 9/32"
  • Shackle Clearance Height: 3/4"
  • Shackle Clearance Width: 13/16"
  • Shackle Material: Steel
  • Colour: Silver
  • Key Type: No Key
  • Shackle Opening Width: 13/16"
Model: SAX608
Mfr. No.: 1525-V52
Pin Tumbler Padlock, Keyed Alike, Laminated Steel, 1-9/16" Width Seaboard Timber Mart
Master Lock
Pin Tumbler Padlock, Keyed Alike, Laminated Steel, 1-9/16" Width
  • Type: Security Padlock
  • Shackle Diameter: 9/32"
  • Shackle Clearance Width: 5/8"
  • Shackle Material: Steel
  • Colour: Silver
Model: SR905
Mfr. No.: 3KA-KEY#3252
  • Key Type: No Key
Model: SR914
Mfr. No.: 1500
No. Of Tiers
6
Bank Of
1
Overall Width
12"
Overall Depth
18"
Overall Height
78"
Door Height
10"
Door Width
10"
Colour
Charcoal
Material
Steel
Top Style
Slope
Assembly Type
Rivet (Assembled)
Perforated/Non-Perforated
Non-Perforated
Bodies
24 gauge
Inside Depth
18"
Doors
20 gauge
Frames
16 gauge
Bank Width
12"
Overall Dimensions
12"L x 18"D x 78"H
Country Of Origin
Canada
  • Prime grade cold rolled steel locker
  • Features an all welded frame with panels and doors assembled with rivets
  • Frames are resistance welded on all four corners to form a rigid structure
  • All welded double pan construction doors
  • High quality baked on enamel paint
  • Aluminum recessed padlock handle
  • Ventilated doors
  • Shipped fully assembled
  • Lockers can be manufactured to custom sizes
  • Other colours & custom sizes available upon request ; ; Locker Materials;
Clean Line™ Lockerette , 6 -tier, 12" x 18" x 78", Steel, Grey, Rivet (Assembled)
  • Bank of: 1
  • Door Height: 10"
  • Door Width: 10"
  • Top Style: Slope
  • Perforated/Non-Perforated: Non-Perforated
  • Bodies: 24 gauge
  • Inside Depth: 18"
  • Doors: 20 gauge
  • Frames: 16 gauge
  • Bank Width: 12"
  • Overall Dimensions: 12"L x 18"D x 78"H
Model: FJ196
Mfr. No.: CL-L-1-12X18X72-ST_A124
Clean Line™ Lockerette, 6 -tier, 12" x 18" x 78", Steel, Beige, Rivet (Assembled)
  • Bank of: 1
  • Door Height: 10"
  • Door Width: 10"
  • Top Style: Slope
  • Bodies: 24 gauge
  • Inside Depth: 18"
  • Doors: 20 gauge
  • Frames: 16 gauge
  • Bank Width: 12"
Model: FJ305
Mfr. No.: CL-L-1-12X18X72-ST_A123
KLETON
Lockers, 6 -tier, 12" x 18" x 82", Steel, Grey, Knocked Down
  • Door Height: 11"